4 трав. 2012 р.

«Як бути продуктивним»



     Для багатьох людей дивацтва є лише частиною щоденних церемоній, які допомагають їм працювати більш ефективно та продуктивно. Можливо, прочитавши цікаві методи для кращої та продуктивнішої роботи з життя видатних людей, і Ви згадаєте, що ж Вам допомагає зосередитись і почати працювати. Отже, Віктор Гюго писав свої твори оголеним, Стівен Кінг 365 днів на рік пише по 10 сторінок на день, а Генрік Ібсен на робочому столі мав зображення свого конкурента, яке мотивувало його більш наполегливо працювати. Володимир Набоков використовував невеликі картки для того, щоб складати і продумувати порядок сцен своїх романів. Це дозволяло йому експериментувати з порядком глав, перш ніж створити остаточний варіант рукопису. Письменники, на кшталт Мері Хіггінс Кларк або Сільвія Плат починали писати о 5 та 4 годині ранку відповідно. У обох жінок були маленькі діти, і ці ранні години були єдиним періодом часу, який вони могли присвятити своїй творчості. Письменник Денісон Хетч змушував себе писати 500 слів, перш ніж взятися за свою щоденну роботу, і як результат, він написав та продав три романи. Деякі письменники проходять через ритуал зустрічі з улюбленим літературним твором. Наприклад, Сомерсет Моем перед початком роботи читав «Кандід» Вольтера, а Уїлл Кетер – Біблію. Архітектор Бернар Чумі ефективно працює завдяки двом крайнощам. «Краще всього в мене виходить працювати або в стані стресу, або після того, як мої мізки відпочили після вихідних. Цей стан дуже допомагає. Я відчуваю себе спортсменом перед змаганнями». Грецький оратор Демосфен змусив себе зосередитися на складанні своєї промови, збривши з голови половину свого волосся. Це зробило його настільки смішним, що він навіть не хотів думати про те, щоб вийти на вулицю та затягнути з підготовкою промови. Віктор Гюго зробив щось подібне: він змусив свого слугу приховати від нього одяг, щоб не було спокуси вийти на вулицю. Ось чому автор «Собору Паризької Богоматері» полюбляв писати голяком. Математик Пол Ердеш останні 25 років свого життя віддавав по 19 годин на заняття вищою математикою. Щоб тримати себе в тонусі, він часто-густо «підгодовував» себе 10 – 20 міліграмами Бензадріну та Реталіну (а ще крім цього – міцним еспресо і таблетками кофеїну). Він заявив: «Математик – це машина з перетворення кави у теореми». Король Отто, правитель Баварії, щоранку стріляв у якогось селянина. На щастя, два його радника були добрими людьми: один з них давав королю рушницю, заряджену холостими патронами, а інший, переодягнений селянином, зображував болісну агонію, коли бував «застрелений». Хоча стріляти в людей дуже погано і не потрібно, але не треба недооцінювати можливість полегшувати результати стресу.
      Не забувайте, навіть якщо ці приклади не дуже «вписуються» у Ваш робочий графік, їх варто просто знати. Може не всі з цих порад будуть актуальними для Вас, але вони прояснять яким чином популярним письменникам, науковцям та бізнесменам вдається бути такими продуктивними.
      Особливо коли наступного разу Ви будете починати проект або писати стратегічний план і Вам знадобляться на це сили, раджу згадати Короля Отто чи Генріка Ібсена.

Використано матеріали  http://vsiknygy.net.ua/neformat/17048/

3 коментарі:

  1. Щиро дякуємо)))) Приємна несподіванка зранку - гарний початок робочого дня!

    ВідповістиВидалити
  2. Во-первых, поздравляю с наградой! Во-вторых, похвалю за удачные посты. Они, действительно, интересны.

    ВідповістиВидалити