Минає 2012 рік... Який почався вже за традицією з неприємностей, це і затримка зарплати, поразка Чернігівщини у ІІІ раунді конкурсу з організації нових бібліотечних послуг за програмою «Бібліоміст». Але життя не стоїть на місці, бібліотекарі намагаються привернути увагу до бібліотеки, знаходять можливість проводити загальноміські, районні заходи, проводять акції, беруть учать в ярмарках, конкурсах.
Так, наприкінці травня 2012 року Чернігівська міська бібліотека для дітей ім. О.Довженка стала учасницею Ярмарку бібліотечних інновацій «Сучасна бібліотека: розвиваємо місцеві громади», що відбувся в Національній парламентській бібліотеці України. Колектив бібліотеки одержав Почесну відзнаку як переможець конкурсу в номінації «Вибір відвідувачів Ярмарку» та цінний подарунок — лазерний принтер за проект «Ти не один» — інтеграція дітей з особливими потребами в суспільство.
Ніжинська бібліотека-філія для дітей №3 розташувала у міського парку літні майданчики "Бібліотека під відкритим небом","Літературні лавочки","Бібліотека під парасолькою", бібліотекарі проводили з юними читачами вікторини, ігри, конкурси.
Дві бібліоночі провели Чернігівська міська бібліотека ім. М. Коцюбинського та Городнянська центральна бібліотека. Цікава програма, незвичайні для бібліотеки конкурси, ігри, перегони на самокатах – довели, що бібліотека – це не лише тиша, тому читачі й не поспішали залишати бібліотеку навіть після закінчення програми.
Ніжинська міська центральна бібліотечна система, на 20-літній ювілей Покровського ярмарку, презентувала жителям та гостям міста "Огірковий SPA-салон "Миттєве омолодження". В його асортименті були різноманітні види косметичних засобів з огірка це: і бальзам "Чоловіча сила", і еліксир "Пружні груди", і лосьйон "Молодецький" та енергетичний напій "Бадьорий світанок". Бібліотечні спеціалісти салону розробили власну огіркову дієту приготувавши суші "По-ніжинськи" та бутерброди для народу. Любителям солоденького пропонувались огірки в шоколаді та варення з огірків.
Цей невеликий перелік заходів 2012 року у котрий раз підтвердив думку, що запровадження креативних та інноваційних заходів підвищує імідж бібліотеки та дає змогу місцевій громаді по-новому побачити і оцінити роботу бібліотеки. Більше про креативні ідеї та цікаві заходи бібліотек Чернігівщини читайте на сайті «Творчість та бібліотека»
Бібліотеки (і бібліотекарі) нашої області не гірші від інших і якщо вони не можуть (чи не хочуть) себе рекламувати, тоді є над чим подумати ОУНБ ім. В. Короленка,як методичного центру для всіх публічних бібліотек області. А нових, креактивних заходів, які відбувалися в бібліотеках нашої області та сприяли залученню нових користувачів і рекламували бібліотеки було набагато більше.
ВідповістиВидалити